homu

Vinná ochutnávka - Vinařství Špalek

Úterý 16. 1. 2018 v 18:00

O první novoroční ochutnávku se postará rodinné BIO vinařství Špalek z Nového Šaldorfu u Znojma. Vinařství hospodaří na 10 ha vinic, a to na proslulé oblasti „Kraví hoře". Mimo klasická vína se špalkovo vinařství specializuje na vína zrající na kvasnicích v dubových sudech (Surlie), vína likérová (Šaler) a vína přírodní, vyráběná ze šlapaných hroznů a kvašená divokými kvasinkami (Edelspitz).

 

Vinná ochutnávka - Wachau a Carnuntum

23. 11. Čtvrtek v 18h

Tyto dvě rakouské destinace bychom mohli rozdělit na převážně červenou a bílou oblast. Ve Wachau se díky mikroklimu velmi daří bílým odrůdám vína. Specializují se především na suchá jako jsou Ryzlink nebo Veltlínské zelené. Carnuntum je nopak oblast drsnější s půdou spíše pískovou či vápencovou, a proto zde má své prvenství červená odrůda, převážne Frankovka a Zweigeltrebe.

Místa si rezervujte na tel.: 775 570 360

 

Vinná ochutnávka - Víno a sýry

Čtvrtek 16. 11. 

Další díl vinné ochutnávky, při které budeme dugustovat vybraná vína a sýry z Belgie, Rakouska a Německa.

Místo si rezervujte na tel.: 775 570 360

 

Vinná ochutnávka - Vinařství J. Stávek

9. 11. Čtvrtek v 18h

Tentokrát nás navštíví naše / Vaše oblíbené vinařství J. Stávek, které sídlí v Němčičkách a svůj vinařský dvůr spravují již od roku 1929. Jejich specialitou jsou vína likérová a v ČR patří k jedněm z mála výrobců s tímto povolením.

Místa si rezervujte na tel.: 775 570 360

 

Vinařství Kern + bramborové speciality 19. 9. 18:00

V úterý 19. 9. nás navštíví vinařství Kern z Březí u Mikulova a my tak budeme mít možnost ochutnat to nejlepší z této vinice. Dále se můžete těšit na bramborové speciality našeho mistra šéfkuchaře. ;)
Rezervujte si místo na tel. čísle: 775 570 360

 

Vinařství Pechor a Vinařství Púrynky

6. dubna 2017 ve čtvrtek nás svými víny potěší malé, rodinné Vinařství Pechor, které se specializuje především ba bílá, sladká vína z pálavské oblasti. Ochutnávka začíná v 18:00 ve vinárně Vinové. Doporučujeme si místo zarezervovat ve vinárně.

13. dubna 2017 ve čtvrtek budeme moct ochutnat produkty z Vinařství Púrynky, zaměřující se na produkci vín suchých v přívlastkové kvalitě. Nabízí bílá i červená vína z proslavených viničních tratí Velkých Bílovic. Ochutnávka začíná v 18:00 ve vinárně Vinové. Doporučujeme si místo zarezervovat ve vinárně.

 

Vinná ochutnávka: Chuť Kalábrie

Úterý 17. ledna: Vinná ochutnávka: Chuť Kalábrie: 18:00, vinárna Vinové

KALÁBRIE – ZEMĚ VÍNA. U kolébky kalábrijského vinařství stáli řečtí kolonizátoři, kteří tu pro pěstování révy vinné našli velice příhodné podmínky. Využili je tak dokonale, že si Kalábrie brzy vysloužila přezdívku Oinotria, což znamenalo - země vína. Vydejte se s námi do krajů jižní Itálie a přijďte si připomenout léto do vinárny Vinové. Rezervace u obsluhy nebo na tel.: 775 570 360.

 

24.3.

Sýry a víno III. - Dánsko, Švýcarsko,  Holandsko, 18:00 hod.; Pokračujeme v párování sýrů a vína – již potřetí. 

 
LAHOFER vinařství Valtické vinařství Vinařský dvůr Vinařství Čebav Nové vinařství Vinařství rodiny špalkovy Vinařství Valtické podzemí
Partneři - vinove.cz Radniční Jihlava Kavárna muzeum Sladká vína Pražírna Koruna Salotto Café
Kontakt: rezervace +420 775 570 360, e-mail: info@vinove.cz